VSO

Voortgezet Speciaal Onderwijs

VSO staat voor Voortgezet Speciaal Onderwijs. Deze leerstroom is bestemd voor leerlingen vanaf 12/13 jaar tot 20 jaar met het profiel dagbesteding of arbeid. Het leerstofaanbod kent een fasegewijze opbouw, waarbij binnen de lessentabel de theorielessen stapsgewijs plaats maken voor praktijkuren naar mate de leerling ouder wordt. We onderscheiden:

  • Fase 1: Oriëntatiefase
  • Fase 2: Beroepsgerichte fase/ Taakgerichte fase
  • Fase 3: Transitiefase

Er wordt met de leerlingen gewerkt aan cognitieve vaardigheden, zelfredzaamheid, sociaal- emotionele ontwikkeling, zelfinzicht en arbeidsvaardigheden.

Het einddoel is leerlingen zo goed mogelijk voor te bereiden op een passende plaats en participatie in de maatschappij. De thema’s wonen, werken, vrije tijd en burgerschap staan hierbij centraal.

Onderbouw VSO

Onderwijs in de onderbouw van het VSO wordt geboden aan leerlingen tot ongeveer 15/16 jaar. Leerlingen volgen de gehele week zowel theorie als praktijklessen binnen de eigen school. Leerlingen krijgen les van de eigen mentorleerkracht en – afhankelijk van de mogelijkheden – van andere VSO-leerkrachten of vakleerkrachten (voor het verwerven van specifieke vakkennis en arbeidsvaardigheden binnen de sectoren zorg- en welzijn, groen of techniek).

Bovenbouw VSO

Onderwijs in de bovenbouw van het VSO wordt geboden aan leerlingen tot 20 jaar. Leerlingen krijgen ook hier les van de eigen mentorleerkracht en – afhankelijk van de mogelijkheden – van andere VSO-leerkrachten of vakleerkrachten (voor het verwerven van specifieke vakkennis en arbeidsvaardigheden binnen de sectoren zorg- en welzijn, groen of techniek). Naast theorie- , praktijklessen en interne (stage)praktijkopdrachten maakt externe stage onderdeel uit van het onderwijsprogramma.

Leerlingen worden gericht voorbereid op:

  • Uitstroomprofiel dagbesteding:

Dit uitstroomprofiel is bestemd voor leerlingen die op grond van hun sociaal- emotionele, functionele, en/ of cognitieve mogelijkheden niet in staat zijn uit te stromen naar (betaalde) arbeid en daardoor zijn aangewezen op een vorm van dagbesteding.

  • Uitstroomprofiel arbeid:

Dit uitstroomprofiel is bestemd voor leerlingen die op grond van hun sociaal- emotionele, functionele, en/ of cognitieve ontwikkeling mogelijkheden hebben voor uitstroom naar (betaalde) arbeid.

Stage

  • Uitstroomprofiel dagbesteding:
    Het onderwijsaanbod binnen dit uitstroomprofiel is erop gericht dat leerlingen vanaf 17,5 jaar stage kunnen gaan lopen. Dit is onderwijsfase 3: de transitiefase, waarin er samen met de leerling en ouder(s)/ verzorger(s) gezocht wordt naar een geschikte stageplaats. Het stageproces wordt begeleid door de arbeidstoeleider.
    Stagebeleid: wanneer er een externe stage vanaf 17,5 jaar plaatsvindt hanteert de school een verplichte stageovereenkomst en een stageboek.
  • Uitstroomprofiel arbeid:
    Het onderwijsaanbod binnen dit uitstroomprofiel is erop gericht dat leerlingen vanaf leerjaar 4 starten met een algemene oriëntering op stage.

    • Fase 2-leerjaar 4: Beroepsgerichte fase
      De leerling regelt samen met de eigen ouder(s)/ verzorger(s) twee korte zogenaamde snuffelstages.
    • Fase 3-vanaf leerjaar 5 Transitiefase
      Zodra de leerling  aan de criteria voldoet om extern binnen stages te kunnen functioneren wordt overgegaan tot externe stagedagen. Deze leerwerkervaring / stageplaats wordt in samenspraak met de mentorleerkracht en de arbeidstoeleider vastgelegd en begeleid. De ontwikkeling van de arbeidshouding en de sociale – en arbeidscompetenties van de leerling zijn daarbij leidend. De school hanteert hiervoor een competentie-ontwikkelingslijst.

      In de laatste fase gaan de leerlingen (indien mogelijk) 3 dagen per week naar een externe stageplaats en worden zij daarbij begeleid door hun mentorleerkracht en de arbeidstoeleider van school. De terugkomdagen staan in het teken van het bijhouden en/of vergroten van vaardigheden en zelfstandigheid. Daarnaast is er sprake van interne (groeps)stage begeleid door een (vak)leerkracht van deze leerstroom.

      Stagebeleid: Wanneer er een externe stage plaatsvindt hanteert de school een verplichte stageovereenkomst en een stageboek.

Projectweken
Ieder schooljaar worden er roosterdoorbrekend een aantal zogenaamde `Projectweken` georganiseerd. Deze lesweken maken vast onderdeel uit van het totale lesaanbod binnen het VSO. Deze werkervaringsweken zijn gericht op de ontwikkeling van algemene arbeidscompetenties en sociale vaardigheden. De projectweken zijn verplichte onderdelen van het lesprogramma voor alle leerlingen met het uitstroomprofiel arbeid.

Wie is wie

onze medewerkers

  • Karin van den Band

    Karin van den Band

    Onderwijsassistent

    k.vandenband@ocleijpark.nl

  • Loes Bastiaansen

    Loes Bastiaansen

    Onderwijsassistent

    l.bastiaansen@ocleijpark.nl

  • Geisje van den Berg

    Geisje van den Berg

    Leerkracht / Intern begeleider

    g.vandenberg@ocleijpark.nl

  • Karlijn Beunder

    Karlijn Beunder

    Leerkracht

    k.beunder@ocleijpark.nl

  • Janneke van Beurden

    Janneke van Beurden

    Klassenassistent

    j.vanbeurden@ocleijpark.nl

  • Gaby den Boer

    Gaby den Boer

    Onderwijsassistent

    g.denboer@ocleijpark.nl

  • Carlijn van den Borne

    Carlijn van den Borne

    Schoolmaatschappelijk werker

    c.vandenborne@ocleijpark.nl

  • Diana van den Bosch

    Diana van den Bosch

    Leerkracht

    d.vandenbosch@ocleijpark.nl

  • Esther Coomans

    Esther Coomans

    Leerkracht

    e.coomans@ocleijpark.nl

  • Anke van Cuijck

    Anke van Cuijck

    Leerkracht

    a.vancuijck@ocleijpark.nl

  • José Doedee

    José Doedee

    Leerkracht

    j.doedee@ocleijpark.nl

  • Marjolein Donders

    Marjolein Donders

    Leerkracht

    ma.donders@ocleijpark.nl

  • Linny van Eijndhoven

    Linny van Eijndhoven

    Onderwijsassistent

    l.vaneijndhoven@ocleijpark.nl

  • Robin Engels

    Robin Engels

    Leerkracht

    r.engels@ocleijpark.nl

  • Peggy Franken

    Peggy Franken

    Vakleerkracht

    p.franken@ocleijpark.nl

  • Debby Giesen

    Debby Giesen

    Leerkracht

    d.giesen@ocleijpark.nl

  • Leoni van Gils

    Leoni van Gils

    Leerkracht

    l.vangils@ocleijpark.nl

  • Kees van Gorp

    Kees van Gorp

    Onderwijsassistent

    k.vangorp@ocleijpark.nl

  • Ilona van Hal

    Ilona van Hal

    Zorgassistent

    i.vanhal@ocleijpark.nl

  • Yvonne Hendriks

    Yvonne Hendriks

    Onderwijsassistent

    y.hendriks@ocleijpark.nl

  • Job Huijkelom

    Job Huijkelom

    Onderwijsassistent

    j.huijkelom@ocleijpark.nl

  • Macy van Iersel

    Macy van Iersel

    Leerkracht

    m.vaniersel@ocleijpark.nl

  • Willemijn de Jongh

    Willemijn de Jongh

    Leerkracht

    w.dejongh@ocleijpark.nl

  • Aron Keller

    Aron Keller

    Vakleerkracht

    a.keller@ocleijpark.nl

  • Ilona van Kempen

    Ilona van Kempen

    Leerkracht

    i.vankempen@ocleijpark.nl

  • Ans Kimenai

    Ans Kimenai

    Onderwijsassistent

    a.kimenai@ocleijpark.nl

  • Jiska Kosters

    Jiska Kosters

    Leerkracht

    j.kosters@ocleijpark.nl

  • Daniëlla van Kronenburg

    Daniëlla van Kronenburg

    Arbeidstoeleider

    d.vankronenburg@ocleijpark.nl

  • Jantine Krouwel-Knol

    Jantine Krouwel-Knol

    Onderwijsassistent

    j.krouwel@ocleijpark.nl

  • Samantha Kwinten

    Samantha Kwinten

    Zorgassistent

    s.kwinten@ocleijpark.nl

  • Susan Meeuwis

    Susan Meeuwis

    Leerkracht

    s.meeuwis@ocleijpark.nl

  • Amber van Nijnanten

    Amber van Nijnanten

    Vakleerkracht Bewegingsonderwijs

    a.vannijnanten@ocleijpark.nl

  • Léon van Nuenen

    Léon van Nuenen

    Leerkracht

    l.vannuenen@ocleijpark.nl

  • Corrie Oprins

    Corrie Oprins

    Vakleerkracht

    c.oprins@ocleijpark.nl

  • Petra Pheninckx

    Petra Pheninckx

    Schoolleider

    p.pheninckx@ocleijpark.nl

  • Sjors Picard

    Sjors Picard

    Leerkracht

    s.picard@ocleijpark.nl

  • Britt Pijnenburg

    Britt Pijnenburg

    Onderwijsassistent

    b.pijnenburg@ocleijpark.nl

  • Nanne Plasmans

    Nanne Plasmans

    Onderwijsassistent

    n.plasmans@ocleijpark.nl

  • Elke van der Pluijm

    Elke van der Pluijm

    Arbeidstoeleider

    e.vanderpluijm@ocleijpark.nl

  • Lisanne van de Put

    Lisanne van de Put

    Onderwijsassistent

    l.vandeput@ocleijpark.nl

  • Renate Rietman

    Renate Rietman

    Vakleerkracht Bewegingsonderwijs

    r.rietman@ocleijpark.nl

  • Anne-Lotte Ruigrok

    Anne-Lotte Ruigrok

    Vakleerkracht

    a.ruigrok@ocleijpark.nl

  • Conny Schellekens

    Conny Schellekens

    Onderwijsassistent

    c.schellekens@ocleijpark.nl

  • Els Schuh

    Els Schuh

    Zorgassistent

    e.schuh@ocleijpark.nl

  • Jorien Siero

    Jorien Siero

    Klassenassistent

    j.siero@ocleijpark.nl

  • Viviënne Snoeren

    Viviënne Snoeren

    Onderwijsassistent

    v.snoeren@ocleijpark.nl

  • Tanja Spapen

    Tanja Spapen

    Leerkracht

    t.spapen@ocleijpark.nl

  • Ingeborg Staes

    Ingeborg Staes

    Klassenassistent

    i.staes@ocleijpark.nl

  • Fieke Sträter

    Fieke Sträter

    Orthopedagoog

    f.strater@ocleijpark.nl

  • Joost Tunnissen

    Joost Tunnissen

    Vakleerkracht

    j.tunnissen@ocleijpark.nl

  • Lies Vanmolkot

    Lies Vanmolkot

    Vakleerkracht Bewegingsonderwijs

    l.vanmolkot@ocleijpark.nl

  • Sabine van der Velden

    Sabine van der Velden

    Onderwijsassistent

    s.vandervelden@ocleijpark.nl

  • Ellen Verheijden

    Ellen Verheijden

    Leerkracht / Intern begeleider

    e.verheijden@ocleijpark.nl

  • Linda Vissers

    Linda Vissers

    Leerkracht

    l.vissers@ocleijpark.nl

  • Isa van der Vlist

    Isa van der Vlist

    Klassenassistent

    i.vandervlist@ocleijpark.nl

  • Zoë Walker

    Zoë Walker

    Onderwijsassistente

    z.walker@ocleijpark.nl

  • Marjolein de Weerd

    Marjolein de Weerd

    Leerkracht / Intern begeleider

    m.deweerd@ocleijpark.nl

  • Caroline Weijtmans

    Caroline Weijtmans

    Klassenassistent

    c.weijtmans@ocleijpark.nl

  • Hester Wijsen

    Hester Wijsen

    Leerkracht

    h.wijsen@ocleijpark.nl

  • Miranda Wouters

    Miranda Wouters

    Leerkracht

    m.wouters@ocleijpark.nl