VSO

Voortgezet Speciaal Onderwijs

VSO staat voor Voortgezet Speciaal Onderwijs. Deze leerstroom is bestemd voor leerlingen vanaf 12/13 jaar tot 20 jaar met het profiel dagbesteding of arbeid. Het leerstofaanbod kent een fasegewijze opbouw, waarbij binnen de lessentabel de theorielessen stapsgewijs plaats maken voor praktijkuren naar mate de leerling ouder wordt. We onderscheiden:

  • Fase 1: Oriëntatiefase
  • Fase 2: Beroepsgerichte fase/ Taakgerichte fase
  • Fase 3: Transitiefase

Er wordt met de leerlingen gewerkt aan cognitieve vaardigheden, zelfredzaamheid, sociaal- emotionele ontwikkeling, zelfinzicht en arbeidsvaardigheden.

Het einddoel is leerlingen zo goed mogelijk voor te bereiden op een passende plaats en participatie in de maatschappij. De thema’s wonen, werken, vrije tijd en burgerschap staan hierbij centraal.

Onderbouw VSO

Onderwijs in de onderbouw van het VSO wordt geboden aan leerlingen tot ongeveer 15/16 jaar. Leerlingen volgen de gehele week zowel theorie als praktijklessen binnen de eigen school. Leerlingen krijgen les van de eigen mentorleerkracht en – afhankelijk van de mogelijkheden – van andere VSO-leerkrachten of vakleerkrachten (voor het verwerven van specifieke vakkennis en arbeidsvaardigheden binnen de sectoren zorg- en welzijn, groen of techniek).

Bovenbouw VSO

Onderwijs in de bovenbouw van het VSO wordt geboden aan leerlingen tot 20 jaar. Leerlingen krijgen ook hier les van de eigen mentorleerkracht en – afhankelijk van de mogelijkheden – van andere VSO-leerkrachten of vakleerkrachten (voor het verwerven van specifieke vakkennis en arbeidsvaardigheden binnen de sectoren zorg- en welzijn, groen of techniek). Naast theorie- , praktijklessen en interne (stage)praktijkopdrachten maakt externe stage onderdeel uit van het onderwijsprogramma.

Leerlingen worden gericht voorbereid op:

  • Uitstroomprofiel dagbesteding:

Dit uitstroomprofiel is bestemd voor leerlingen die op grond van hun sociaal- emotionele, functionele, en/ of cognitieve mogelijkheden niet in staat zijn uit te stromen naar (betaalde) arbeid en daardoor zijn aangewezen op een vorm van dagbesteding.

  • Uitstroomprofiel arbeid:

Dit uitstroomprofiel is bestemd voor leerlingen die op grond van hun sociaal- emotionele, functionele, en/ of cognitieve ontwikkeling mogelijkheden hebben voor uitstroom naar (betaalde) arbeid.

Stage

  • Uitstroomprofiel dagbesteding:
    Het onderwijsaanbod binnen dit uitstroomprofiel is erop gericht dat leerlingen vanaf 17,5 jaar stage kunnen gaan lopen. Dit is onderwijsfase 3: de transitiefase, waarin er samen met de leerling en ouder(s)/ verzorger(s) gezocht wordt naar een geschikte stageplaats. Het stageproces wordt begeleid door de arbeidstoeleider.
    Stagebeleid: wanneer er een externe stage vanaf 17,5 jaar plaatsvindt hanteert de school een verplichte stageovereenkomst en een stageboek.
  • Uitstroomprofiel arbeid:
    Het onderwijsaanbod binnen dit uitstroomprofiel is erop gericht dat leerlingen vanaf leerjaar 4 starten met een algemene oriëntering op stage.

    • Fase 2-leerjaar 4: Beroepsgerichte fase
      De leerling regelt samen met de eigen ouder(s)/ verzorger(s) twee korte zogenaamde snuffelstages.
    • Fase 3-vanaf leerjaar 5 Transitiefase
      Zodra de leerling  aan de criteria voldoet om extern binnen stages te kunnen functioneren wordt overgegaan tot externe stagedagen. Deze leerwerkervaring / stageplaats wordt in samenspraak met de mentorleerkracht en de arbeidstoeleider vastgelegd en begeleid. De ontwikkeling van de arbeidshouding en de sociale – en arbeidscompetenties van de leerling zijn daarbij leidend. De school hanteert hiervoor een competentie-ontwikkelingslijst.

      In de laatste fase gaan de leerlingen (indien mogelijk) 3 dagen per week naar een externe stageplaats en worden zij daarbij begeleid door hun mentorleerkracht en de arbeidstoeleider van school. De terugkomdagen staan in het teken van het bijhouden en/of vergroten van vaardigheden en zelfstandigheid. Daarnaast is er sprake van interne (groeps)stage begeleid door een (vak)leerkracht van deze leerstroom.

      Stagebeleid: Wanneer er een externe stage plaatsvindt hanteert de school een verplichte stageovereenkomst en een stageboek.

Projectweken
Ieder schooljaar worden er roosterdoorbrekend een aantal zogenaamde `Projectweken` georganiseerd. Deze lesweken maken vast onderdeel uit van het totale lesaanbod binnen het VSO. Deze werkervaringsweken zijn gericht op de ontwikkeling van algemene arbeidscompetenties en sociale vaardigheden. De projectweken zijn verplichte onderdelen van het lesprogramma voor alle leerlingen met het uitstroomprofiel arbeid.

Wie is wie

onze medewerkers

  • Karin van den Band

    Karin van den Band

    Onderwijsassistent

    k.vandenband@ocleijpark.nl

  • Loes Bastiaansen

    Loes Bastiaansen

    Onderwijsassistent

    l.bastiaansen@ocleijpark.nl

  • Geisje van den Berg

    Geisje van den Berg

    Leerkracht / Intern begeleider

    g.vandenberg@ocleijpark.nl

  • Britt Bleijs

    Britt Bleijs

    Onderwijsassistent

    b.bleijs@ocleijpark.nl

  • Gaby den Boer

    Gaby den Boer

    Onderwijsassistent

    g.denboer@ocleijpark.nl

  • Carlijn van den Borne

    Carlijn van den Borne

    Schoolmaatschappelijk werker

    c.vandenborne@ocleijpark.nl

  • Diana van den Bosch

    Diana van den Bosch

    Leerkracht

    d.vandenbosch@ocleijpark.nl

  • Coby Deliën

    Coby Deliën

    Leerkracht

    c.delien@ocleijpark.nl

  • José Doedee

    José Doedee

    Leerkracht

    j.doedee@ocleijpark.nl

  • Marjolein Donders

    Marjolein Donders

    Leerkracht

    ma.donders@ocleijpark.nl

  • Lieselot van Elten

    Lieselot van Elten

    Leerkracht schoolbreed

    l.vanelten@ocleijpark.nl

  • Robin Engels

    Robin Engels

    Leerkracht

    r.engels@ocleijpark.nl

  • Karlijn van Erven

    Karlijn van Erven

    Leerkracht

    k.vanerven@ocleijpark.nl

  • Ilse van Esch

    Ilse van Esch

    Leerkracht

    i.vanesch@ocleijpark.nl

  • Christophe Everaert

    Christophe Everaert

    Vakleerkracht Bewegingsonderwijs

    c.everaert@ocleijpark.nl

  • Dion Fleischmann

    Dion Fleischmann

    Leerkracht

    d.fleischmann@ocleijpark.nl

  • Peggy Franken

    Peggy Franken

    Vakleerkracht

    p.franken@ocleijpark.nl

  • Lia van Gestel

    Lia van Gestel

    Onderwijsassistent

    l.vangestel@ocleijpark.nl

  • Debby Giesen

    Debby Giesen

    Leerkracht

    d.giesen@ocleijpark.nl

  • Leoni van Gils

    Leoni van Gils

    Leerkracht

    l.vangils@ocleijpark.nl

  • Mieke Gubbels

    Mieke Gubbels

    Onderwijsassistent

    m.gubbels@ocleijpark.nl

  • Ilona van Hal

    Ilona van Hal

    Zorgassistent

    i.vanhal@ocleijpark.nl

  • Inge van Hees

    Inge van Hees

    Onderwijsassistent

    i.vanhees@ocleijpark.nl

  • Nienke Houthooft

    Nienke Houthooft

    Onderwijsassistent

    n.houthooft@ocleijpark.nl

  • Job Huijkelom

    Job Huijkelom

    Onderwijsassistent

    j.huijkelom@ocleijpark.nl

  • Macy van Iersel

    Macy van Iersel

    Leerkracht

    m.vaniersel@ocleijpark.nl

  • Judith Jansen

    Judith Jansen

    Onderwijsassistent

    j.jansen@ocleijpark.nl

  • Samantha Janssen

    Samantha Janssen

    Onderwijsassistent

    s.janssen@ocleijpark.nl

  • Aron Keller

    Aron Keller

    Vakleerkracht

    a.keller@ocleijpark.nl

  • Ilona van Kempen

    Ilona van Kempen

    Leerkracht

    i.vankempen@ocleijpark.nl

  • Ans Kimenai

    Ans Kimenai

    Onderwijsassistent

    a.kimenai@ocleijpark.nl

  • Daniëlla van Kronenburg

    Daniëlla van Kronenburg

    Arbeidstoeleider

    d.vankronenburg@ocleijpark.nl

  • Samantha Kwinten

    Samantha Kwinten

    Zorgassistent

    s.kwinten@ocleijpark.nl

  • Amber van Nijnanten

    Amber van Nijnanten

    Vakleerkracht Bewegingsonderwijs

    a.vannijnanten@ocleijpark.nl

  • Léon van Nuenen

    Léon van Nuenen

    Leerkracht

    l.vannuenen@ocleijpark.nl

  • Corrie Oprins

    Corrie Oprins

    Vakleerkracht

    c.oprins@ocleijpark.nl

  • Petra Pheninckx

    Petra Pheninckx

    Schoolleider

    p.pheninckx@ocleijpark.nl

  • Sjors Picard

    Sjors Picard

    Leerkracht

    s.picard@ocleijpark.nl

  • Britt Pijnenburg

    Britt Pijnenburg

    Onderwijsassistent

    b.pijnenburg@ocleijpark.nl

  • Elke van der Pluijm

    Elke van der Pluijm

    Arbeidstoeleider

    e.vanderpluijm@ocleijpark.nl

  • Lisanne van de Put

    Lisanne van de Put

    Onderwijsassistent

    l.vandeput@ocleijpark.nl

  • Carlijn Roerdink

    Carlijn Roerdink

    Leerkracht

    c.roerdink@ocleijpark.nl

  • Kim Rorije

    Kim Rorije

    Klassenassistent schoolbreed

    k.rorije@ocleijpark.nl

  • Anne-Lotte Ruigrok

    Anne-Lotte Ruigrok

    Vakleerkracht

    a.ruigrok@ocleijpark.nl

  • Els Schuh

    Els Schuh

    Zorgassistent

    e.schuh@ocleijpark.nl

  • Jorien Siero

    Jorien Siero

    Klassenassistent

    j.siero@ocleijpark.nl

  • Jantine Snellen

    Jantine Snellen

    Klassenassistent

    j.snellen@ocleijpark.nl

  • Tanja Spapen

    Tanja Spapen

    Leerkracht

    t.spapen@ocleijpark.nl

  • Ingeborg Staes

    Ingeborg Staes

    Klassenassistent

    i.staes@ocleijpark.nl

  • Fieke Sträter

    Fieke Sträter

    Orthopedagoog

    f.strater@ocleijpark.nl

  • Marij Toemen

    Marij Toemen

    Vakleerkracht

    m.toemen@ocleijpark.nl

  • Joost Tunnissen

    Joost Tunnissen

    Vakleerkracht

    j.tunnissen@ocleijpark.nl

  • Ellen Verheijden

    Ellen Verheijden

    Leerkracht / Intern begeleider

    e.verheijden@ocleijpark.nl

  • Desiree Verhoeven

    Desiree Verhoeven

    Leerkracht

    d.verhoeven@ocleijpark.nl

  • Linda Vissers

    Linda Vissers

    Leerkracht

    l.vissers@ocleijpark.nl

  • Isa van der Vlist

    Isa van der Vlist

    Klassenassistent

    i.vandervlist@ocleijpark.nl

  • Ad de Vroom

    Ad de Vroom

    Orthopedagoog

    a.devroom@ocleijpark.nl

  • Zoë Walker

    Zoë Walker

    Onderwijsassistente

    z.walker@ocleijpark.nl

  • Julia Walschots

    Julia Walschots

    Klassenassistent

    j.walschots@ocleijpark.nl

  • Marjolein de Weerd

    Marjolein de Weerd

    Leerkracht / Intern begeleider

    m.deweerd@ocleijpark.nl

  • Caroline Weijtmans

    Caroline Weijtmans

    Klassenassistent

    c.weijtmans@ocleijpark.nl

  • Hester Wijsen

    Hester Wijsen

    Leerkracht

    h.wijsen@ocleijpark.nl

  • Miranda Wouters

    Miranda Wouters

    Leerkracht

    m.wouters@ocleijpark.nl